14:14:32

Pon. - Pt.: 8:30 - 17:00

WROCŁAWSCY KURIERZY ROWEROWI

Dnia 1 kwietnia 2007 roku, we Wrocławiu powstała pierwsza stricte rowerowa, początkowo jednoosobowa, firma kurierska pod pseudo góralską nazwą K2-KURIER, z siedzibą w pewnym mieszkaniu studenckim na wielkiej wyspie wrocławskiej. Po kilku miesiącach, rowerowe usługi kurierskie zyskały zaufanie wielu większych i mniejszych wrocławskich firm i instytucji. W miedzy czasie, Paweł jej założyciel, spotkał Maćka, który na przełomie 2007/08 roku powrócił z "polskiej zagranicznej wyspy", gdzie również pałał się rowerową kurierką. To spotkanie zainicjowało idee stworzenia Niezależnej Grupy Kurierskiej pod nazwa Wrocławscy Kurierzy Rowerowi. Już w 2008 roku tworzyły ją cztery niezależne firmy: K2-KURIER, City Fix, Bike Trans i Tovax. Wszyscy razem, przepełnieni pasją rowerowego szaleństwa, ideą zrównoważonego transportu i ekologicznej aktywizacji społeczności wrocławskiej z przyjemnością dostarczali najwyższą jakość usług, jednocześnie promując i wspierając wszelkie publiczno-społeczne akcje rowerowe. Z pomocą swoich przyjaciół, stali się inicjatorami i organizatorami wielu wydarzeń kulturalno-sportowych takich jak Wrocławskie Rowerowe Mistrzostwa Kurierskie WROSTRO 2009 czy Mistrzostwa Polski Kurierów Rowerowych PCMC 2009. Stali się aktywistami Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej i założycielami stowarzyszenia Wrostro działającego na rzecz rowerowej aktywizacji społeczeństwa.

Dzisiaj Wrocławscy Kurierzy Rowerowi to prężnie działająca firma kurierska, świadcząca pełen pakiet miejskich usług transportowych. Od ekspresowych przesyłek kurierskich, przez pełną obsługę kurierska dla firm, urzędów, organizacji, sklepów internetowych, same day delivery jako usługa dla e-commerce, przez rowery transportowe, obsługe restauracji i food truck'ów po w pełni mobilny, zorganizowany, przyjazny serwis rowerowy dla firm i ich pracowników w miejscu ich pracy.

Co najważniejsze Wrocławscy Kurierzy Rowerowi nadal wspierają i promują wszelkie pozytywne akcje rowerowe, ekologiczne i społeczne. Obiecujemy na zawsze pozostać wierni ideom, które towarzyszą nam od samego początku naszej działalności.

Nasa praca to nasza pasja.

Maciej Tucholski i Paweł Puławski

O nas

O nas

Jesteśmy Rzetelną firmą, co potwierdza nasze uczestnictwo w programie i niezachwiana opinia od wielu lat.